Çağrı Merkezi / 0 555 005 2021

Bize Yazın / info@evocanta.com

Kadın Girişimciden Çanta İmalatı

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Kadın Girişimciden Çanta İmalatı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kadın Girişimciden Çanta İmalatı

Melek Kaplan - Çorum'da KOSGEB kredisiyle kendi işini kuran ilk kadın girişimci olan Adalet Ahısha, kurduğu çanta atölyesinde ayda 3 bin çanta üretiyor.

Melek Kaplan - Çorum'da KOSGEB kredisiyle kendi işini kuran ilk kadın girişimci olan Adalet Ahısha, kurduğu çanta atölyesinde ayda 3 bin çanta üretiyor. 

Ahısha, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllarca konfeksiyon fabrikalarında işçi olarak çalıştığını, Çorum'da İŞKUR tarafından açılan kadın girişimciliği kurslarına katılarak yıllar sonra hayalindeki işini kurduğunu söyledi. 

İki çocuk annesi olan Ahısha, kadın girişimciliği kursunda eğitim alan kadınlar arasında ilk işini kuranın kendisi olduğunu, iş yerini açma sürecinde en çok eşinden destek aldığını ifade etti. 

İnsanın kendi işinde çalışmasının mutluluğunun başka olduğunu ifade eden Ahısha, "Daha önce sürekli başkalarının iş yerlerinde çalıştım. Kendi işimi kurarsam daha başarılı ve kazançlı olacağıma inanıyordum. Eğitimlere de krediye de eşimin destekleriyle başvurdum. Çorum'da kapsamlı çanta üretimi yapan bir yer yoktu. Projemin kabul edilmesiyle çanta atölyesi açtım. Şu an iş yerimizde 10 kişiye daha istihdam sağlıyoruz" dedi. 

Ankara, Samsun, Konya ve İstanbul'a çanta gönderdiklerini, ancak siparişlere yetişemediklerini belirten Ahıska, şunları söyledi: 

"İlk zamanlar destek kadar eleştiri de aldım. İflas etmememe şaşıranlar, dükkanı kapatmamı bekleyenler oldu. Ancak ben işlerimi daha da büyütmek istiyorum. Ayda 3 bin okul ve kol çantası üretiyoruz. 4 bin çanta talep ediliyor, ancak yetiştiremiyoruz. Eleman sayımı arttırarak daha fazla çanta üretmeyi istiyorum. Daha yolun başındayım biliyorum fakat çok daha güzel işlere imza atacağıma inanıyorum. Amacım, çevreme, insanlara güzel örnek olmak. Hiç kimse evinde oturmasın. Herkes önce kendi yapabileceği işi kafasında tasarlasın, o kulvarda ilerlesin." 

Özelliklere kadınlara kendi işlerini kurma tavsiyesinde bulunan Ahısha, üreten ve ekonomik bağımsızlığını kazanan kadınların kendilerine olan öz güvenlerinin de arttığına dikkati çekti. 

ÇORUM


Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...